środa, 25 maja 2016

Konstrukcja plot Winylowe na ogrodzenie i bramę sztachetowa nie zada pozwolenia na to oraz zgłaszania tego faktu gminie nie licząc kilku wypadków.

Stawianie balustrady z plastiku na ogrodzenie i bramę ze sztachet nie potrzebuje pozwolenia na budowę oraz informowania tego faktu do starostwa powiatowego poza kilkoma wypadkami.

Sztachetki z plastyku na plot i furtę ze sztachetek nie przewyższające wysokości 2,2 m budowane miedzy dwoma sąsiadującymi nieruchomościami nie potrzebują żadnych formalności formalnych. Dotyczy to również ogrodzeń zastępczych ochraniających plac budowy.

    Zgłoszenia potrzebuje:
  1. stawiamy ogrodzenia od strony ulicy, torów kolejowych a także innych miejsc publicznych (nie tyczy się to płotów przy drogach prywatnych i wew. nie będących drogami publicznymi)
  2. budowa ogrodzenia przekraczającego 2,2 m wielkości bez względu na umiejscowienie ogrodzenia.
  3. Zgłoszenia stawiania balustrady plastikowe na ogrodzenie i bramkę ogrodzeniowa dokonuje się w miejscowym starostwie powiatowym ewentualnie urzędzie miasta.
  4. Zgłoszenie zamysłu budowy płotu winno zawierać rodzaj ogrodzenia, procedurę dokonania jego instalacji i proponowany czas zapoczątkowania budowy.
  5. Prócz zgłoszenia wypada dodać oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością w celach budowlanych i jeżeli jest to zadane przez starostwo zarys ogrodzenia.

Od czasu do czasu do konstrukcji ogrodzenia z Winylu na plot i bramę ze sztachet potrzebne są pomocne uzgodnienia tj. np. akceptacja zarządcy drogi na lokalizacje zjazdu.

Stawianie płotu wolno zacząć po 30 dobach od chwili zgłoszenia zamiaru jego budowy, o ile starostwo nie wniesie przedtem protestu. Protest może zaistnieć w sytuacji, jak planowane plot PCV na plot i furtę ze sztachet jest niekompatybilne z ustaleniami tutejszego planu zagospodarowania przestrzennego np. może być w pasie drogowym planowanej ulicy. W przypadku gdy planowane plotki z Winylu na plot i bramkę sztachetowaprzypadkiem może zagrażać bezpieczeństwu ludzi względnie mienia, np. poprzez blokowanie widoczności, budowa takiego ogrodzenia może potrzebować zorganizowania pozwolenia na jego budowę. Zgłoszenie zamiaru konstrukcji ogrodzenia jest ważne przez 2 lata. Wstrzymanie zainicjowania robót przez ten czas skutkuje odwołaniem zgłoszenia oraz w wypadku ochoty zbudowania ogrodzenia nieodzowne staje się ponowne zgłoszenie tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz