wtorek, 24 maja 2016

Trwałe ogrodzenia drewniane

Trwałe płoty drewniane

Nieodpowiednio konserwowane płoty drewniane błyskawicznie się destruują oraz mogą bezpowrotnie stracić swój pierwotny urok i własności. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie wskazane jest poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy zdołamy cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące ogrodzenie z drewna wypada rozpocząć od odpowiedniego oraz dokładnego przygotowania materiału na ogrodzenie, dlatego że od tego zależy efekt końcowy własnych robót. Przed zastosowaniem produktów do protekcji oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche i czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji amalgamatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku surowego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy zacząć od naniesienia 1-2 warstw achromatycznego impregnatu fachowego, który chroni drzewo ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robalami. Gdy ochronimy już nasze płot przed progresem biokorozji, należy nanosić kolejne amalgamaty, jakie konserwują je przed czynnikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drewna naszego płotu, winniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący ewentualnie lakierobejcę.

W pierwszym przypadku preparat konserwujący wsiąknie w drzewo, zabezpieczy ogrodzenie od wewnątrz, jednakże nie stworzy na jego nawierzchni osłonowego filmu. Konserwowane w ten sposób płot pozostanie matowe oraz naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na doskonalszej i trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca wytworzy na powierzchni malowanego ogrodzenia lakierowy film, jaki efektywniej niż w przypadku impregnatu asekuruje płot przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe należy poświęcić im sporo uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w przypadku ogrodzeń wykonanych z plastiku. Ten odmiana płotów jest w całości odporny na warunki atmosferyczne przez co nie potrzebuje konserwacji. Ogrodzenia wykonane z plastiku nie podlegają również biokorozji wskutek tego służą swoim właścicielom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza